Kripto Para Uzmanından İddialı ‘Boğa’ Yorumu

Kripto yatırım firması Morgan Creek Digital’ın kurucusu Anthony Pompliano kripto paralarda bir sonraki boğa koşusunun öncekilerden farklı olacağını düşünüyor. Buna sebep olarak Bitcoin’e yapılan kurumsal yatırımlarda patlama yaşanmasını gösteriyor.

Anthony Pompliano’nun Sözleri

Anthony Pompliano’nun sözleri şu şekilde:

Bu firmalar sektöre girmeye başladıkça çoğu ya yetenekli ve tecrübeli kripto yatırımcılarını işe almak için korkunç paralar harcayacak ya da Blockchain ve kriptoda uzmanlaşmış varlık yönetimi firmalarını bünyelerine katmak için para bayılacak. Stratejiyi belirlemek kolay olsa da birkaç karışıklık çıkabilir.

Ancak bu sorunlar eninde sonunda çözülecek ve alternatif varlık yönetimindeki konsolidasyon makro-trendinin kripto varlık yöneticilerini kapsayacak dereceye gelmesini bekliyorum. Bunun sebebi tüm alternatif yöneticilerin bir sonraki on yılda ‘kripto sektöründeki’ fonları yönetmek zorunda kalacak olması. Bu onların kapsamına ister Bitcoin, ister kamusal kripto piyasası, ister risk sermayesi, ister tokenize edilmiş varlıklar şeklinde girsin; bu noktada bazı şeyler kaçınılmaz.

Bazı firmalar ağırdan alıp sektörün ne sonuç verdiğini görmek için bekleyecek. Diğerleri fırsatçılığını konuşturacak ve işe bir adım önde başlayıp büyük bir avantaj sağlayacak. 2017 boğa piyasasının büyük olduğunu düşünüyorsanız şimdi yalnızca alternatif varlıklara ayrılmış trilyonlarca doların oluk oluk akmasını bekleyin. Bir sonraki boğa piyasası, daha önce gördüğümüz her şeyden büyük olacak.

Kripto para yatırımcıları boğa piyasasını çok ama çok özledi. Bitcoin 1 yıldan uzun bir süredir yatırımcıları güldürmüyor ve artık herkes boğaların sahneye çıkmasını bekliyor. Üstelik şu sıralar birçok analist boğalara işaret ediyor. Netice itibariyle altcoin piyasasının hareketlenmesiözlenen boğa sezonunun bir müjdecisi olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>