Altcoin’ler Bitcoin’in Fiyatını Düşürebilir Mi?

Altcoin’lerin değer kazanması Bitcoin’in (BTC) fiyatını daha düşük seviyelere indirebilir mi? Bloomberg’in piyasa analistlerinden Mike McGlone’a göre evet. McGlone, BTC’nin teknik dayanıklılığı artış gösterse de fiyatın gelecekte aşağı yönlü bir ivme kazanabileceğini bildiriyor. Üstelik bu ivmeyle birlikte fiyatta gerçekleşecek düşüş zannedilenden daha düşük seviyelere ulaşabilir ve altcoin’lerin değer kazanması bu durumu tetikleyebilir.

Ayı Trendi Sürecek

Bloomberg analisti Mike McGlone bu ay boyunca elde edilen günlük kazançların azaldığını ileri sürerek Bitcoin’in uzun süredir etkisi altında seyrettiği ayı trendinin süreceği iddiasında bulundu. Orijinal kripto para Bitcoin şubat ayı boyunca gösterdiği performansla yatırımcısına bir nebze de olsa nefes aldırmıştı. Bu ay boyunca yatırımcıların ortalama günlük kazancının %0,6 olduğu aktarılıyor. Bu değer mart ayı boyunca %0,2 oranına geriledi.

Bu verileri kullanıcılarla paylaşan McGlone şunları kaydediyor:

Bütün piyasa daha düşük fiyatlara çıkacak bir yolu izleyebilir.

Bloomberg Bitcoin Yorumu

McGlone tarafından ifade edilen düşüncelere dikkat çeken Bloomberg, Bitcoin’in geleceği hakkında yorum yaptı. Ayı trendinin devam edeceğini öne süren yazıda piyasanın 2018 sonundaki gibi bir tablo oluşturabileceğini ifade ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Bitcoin önemli ölçüde değer kaybetmişti.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Bitcoin Cash (BCH) hard fork’unda yaşanan birtakım gelişmelerin ardından piyasada ciddi oranda düşüş yaşanmıştı. Bir altcoin’in BTC fiyatını düşürdüğünü dile getiren McGlone altcoin’lerin değer kazanmaya başladığına dikkatleri çekerek BTC fiyatının daha büyük bir oranda düşebileceğine işaret ediyor. Altcoin’lerin değer kazanacağı görüşünün kripto para piyasasındaki birçok uzman tarafından da desteklendiğini söyleyebiliriz.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>