Analistler Bitcoin’de ralli öncesi yeni düşüşler bekliyor

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) biraz momentum kaybediyor ve volatilite biraz dağılma gösteriyor. Analistler tarafından Bitcoin’de yeni bir ralliye başlamadan önce biraz daha fazla momentum kaybı bekleniyor.

Analistler tarafından Bitcoin’de, geri çekilme bekleniyor

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin, bu hafta ön plana çıkan lider haftasında sert bir şekilde toparlanmasının ardından ivme kaybetti. BTC/USD paritesi, günün en yüksek seviyesinin biraz altında 5.094 dolar seviyesinde işlem görüyor. Günlük grafikte, göründüğü üzere, BTC fiyatı patlak verdi ve önceki hafta çok büyük bir ralli gördü.

BTC/USD paritesinin günlük grafiği
BTC/USD paritesinin günlük grafiği

Ama şimdi analistlere göre, biraz momentum kaybetti ve konsolidasyon modunda. Bununla birlikte, bu rallinin yüzde 23,6’sı geri çekilme hareketinden sonra tam olarak geri döndü. Bu kaybedilen zemin, 4.700 dolara kadar kaydı. Burada analistlere göre 21 günlük SMA, sonra 200 günlük SMA ve 38,2 fibonacci retracement şeklinde güçlü destekler var. Ancak analistler tarafından Bitcoin’de yeni bir ralliye başlamadan önce biraz daha fazla momentum kaybı beklendiğini belirtmekte fayda var.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>