Bitcoin Fiyatını Altcoin’ler Düşürüyor İddiası

ABD’nin Missouri eyaletinde yer alan şehir St. Louis geçtiğimiz günlerde kripto para meraklılarının ilgisini çekecek bir gelişmeye sahne oldu. Şehirde yer alan ve bölgesel olarak faaliyet veren merkez bankası Bitcoin hakkında detaylı bir yazı yayımladı. Yazıda bankanın Bitcoin fiyatına yönelik çeşitli ihtimallerden bahsediliyor.

Bankanın yayımladığı yazının yazarları David Andolfatto ve Andrew Spewak Bitcoin fiyatını aşağı çeken etmenlerden bahsediyor. Bu iki isme göre Bitcoin’in fiyatını düşüren en önemli etmenler arasında, lider kripto paraya karşılık sunulan alternatiflerin fazla olması yer alıyor. Ayrıca ikilinin yazısında Bitcoin’in tabiatı itibariyle spekülatif ve dalgalı bir varlık olduğu savunuluyor.

Andolfatto ve Spewak piyasaya sürülecek Bitcoin miktarının sabit olmasının fiyatın sürekli artacağı anlamına gelmediğini ifade etti. Piyasadaki talebin bir varlığın değerini belirleyeceğini aktaran yazarlar diğer token’lerin birbiri ardına başlatılmasına dikkat çekiyor. Kısaca ifade etmek gerekirse haberimize konu olan yazıda, Bitcoin’e alternatif oluşturan altcoin’lerin lider kripto paranın fiyatını aşağı çektiği belirtiliyor.

Yazıda Bitcoin savunucularından merkezsiz uygulamalara kadar birçok konuya değiniliyor. Tron gibi Blockchain platformlarına da dikkat çeken yazı merkezsiz uygulamaların sayısının artması gerektiğini savunuyor.

Her geçen gün benimsenme oranını bir nebze daha artıran kripto paralar artık küresel finansal sistemde daha çok anılıyor. St. Louis Fed’in Bitcoin hakkında yayımladığı yazı bu savı destekler nitelikte. Bu tür yazıların artışı kripto para benimsenmesine de katkı sağlıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>