Bloomberg analistinden Bitcoin uyarısı: Koşullar Kasım’a benziyor

Bloomberg’in yayınladığı son habere göre, önemli fiyat hareketi göstergeleri, Bitcoin’in aşağı doğru bir hamle yapabileceğini gösteriyor.

Haberde “Bitcoin için uzun vadeli alım talebinin sinyalini veren teknik göstergeler kötüleşiyor ve bu nedenle satış baskısı artabilir.” deniyor. Bloomberg, en büyük kripto paranın Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama Göstergesi’nin (MACD) Şubat ayının ortasından beri aşağı yönde hareket ettiğine dikkat çekiyor.

MACD, bir varlığın fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve eğilimi izleyen bir momentum göstergesi.

Bitcoin, 4000 dolar seviyesini önceki haftalarda birkaç kez test etti fakat bu seviyeyi güçlü bir şekilde kıramadı. Bloomberg, Bitcoin’in bu seviyeyi geçene kadar satış baskısı ile karşı karşıya kalmasının muhtemel olduğunu belirtiyor.

Bloomberg analisti Mike McGlone şöyle diyor:

“Piyasanın tamamı fiyat düşüşlerinin kaldığı yerden devam etmesi için hazır durumda. Koşullar çöküşten önceki Kasım 2018’e benziyor. Fiyatlar, çok kısa süreli birkaç aşağı yönlü keskin hareketlerle dar aralıklarda konsolide oluyor.”

Diğer piyasa uzmanları, yatırımcıların altcoin’lere geçiş yapmak için Bitcoin’i beklediklerini ileri sürdü. EToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, “Yatırımcılar şu anda bazı küçük token’larda daha fazla potansiyel görüyorlar. Kripto para kışının sonuna yaklaşırken son birkaç haftadır bazı altcoin’lerin mükemmel artışlar yakaladığını görüyoruz.” yorumunu yaptı.

Bitstamp’tan alınan verilere göre Bitcoin, yayın saatinde 3855 dolardan alıcı buluyor.

 

Kaynak: Uzmancoin

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>