Güney Kore İsimsiz Hesaplar İçin Son Günü Duyurdu

Güney Kore’nin mali gözlemcisi, ülke çapında isimsiz ticaret hesaplarının yasaklanması için bir süre belirledi. Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (Financial Services Commission – FSC) gelen yeni bir duyuruya göre, Güney Kore’deki kripto para yatırımcıları ticarete devam edebilmek için gerçek isimli banka hesaplarını kullanmak zorunda kalacaklar.

30 Ocak’ta yürülüğe girecek olan bu düzenlemeyle yatırımcılar, kripto para borsalarındaki isimlerinin banka hesaplarıyla eşleşmesi durumunda kripto para ticareti yapmak için para yatırabilir.

FSC, yeni kuralın 8-16 Ocak tarihleri ​​arasında altı yerel bankanın yanı sıra Mali İstihbarat Birimi tarafından desteklenen anonim kripto ticaret hesaplarının incelenmesinden kaynaklandığını açıkladı.

Buna ek olarak, resmi duyuruda borsaların potansiyel yasadışı faaliyete karşı dikkatli olmaları gereken durumları özetleyen kripto para alışverişi için bir para aklamayla mücadele yönergesi oluşturdu.

Yeni kuralın, sanal bir banka hesabı aracılığıyla Güney Kore’de kripto para kullanan yabancı uyruklular üzerinde daha geniş bir etkisi olacak gibi görünüyor. Çünkü FSC tarafından yapılan duyuruda belirtildiği üzere, Güney Kore vatandaşı olmayanlar isim doğrulama servisinden yararlanamayacak.

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>