JP Morgan, Bitcoin Almaya Devam Ediyor

CHASE BANKASI, JAMİE DİMON’IN REDDİNE RAĞMEN BİTCOİN ALIYOR

Chase Bank CEO’su Jamie Dimon yakın zamanda Bitcoin‘i Çin borsa yasaklanmasından sonra daha fazla elden çıkarım yapılacağından ötürü bir aldatma olarak nitelendirdi. Finans gurusu, Bitcoin‘i 17. yüzyılın “Lale balonu“ndan pek farklı olmayan bir balonun içinde olduğunu söyledi.

Twitter’dan dikkatli bir gözlemciye göre nasıl olduysa, CEO’nun sert eleştirilerinden sonra şaşırtıcı bir hamleyle JP Morgan büyük bir Bitcoin bloku satın aldı.

Endüstrinin içindeki kaynaklardan gelen yorumlar, bankaların Bitcoin’in düşüşünü görmek için yerleşik ilgisine rağmen yükselen kâr potansiyeline de dahil olmak istediği yönünde. Yeni gün yüzüne çıkan bilgilere göre de Chase Bank‘in bunlardan bir farkı yok.

Bu kripto para biriminin kabulünün geniş çaplı kurtarma fonları gibi şekillerde gittikçe yaygınlaşması ve kurumsal yatırımcılar Jamie Dimon’a ait yorumların geçerli olmadığını gösteriyor. kaynak:koinbulteni

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>