Ünlü Analist: Litecoin Yarılanması, LTC İçin Olumsuz Sonuçlar Doğuracak!

Bitcoin‘in (BTC) altınının gümüşü olarak bilinen Litecoin (LTC), toplam piyasa hacmine göre en büyük top 10 altcoin arasında yer almakta. Söz konusu kripto para birimi 2019 yılının 6 Ağustos tarihinde yarılanmaya gidecek ve birçok kripto para analistine göre bu durum LTC’nin fiyatını çok daha fazla arttırabilir.

Her dört yılda bir gerçekleşen yarılanma, Litecoin’in madencilikten elde edilen blok ödüllerini yarıya düşürecek ve bu durum birçok kişiye göre LTC’nin geleceği için oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir. Bitcoin topluluğunun önemli isimlerinden olan Tone Vays ise, beklenen yarılanmanın Bitcoin’e çok daha fazla fayda sağlayacağı ve bunun Litecoin’in geleceği için olumsuz olacağı görüşünde.

Litecoin İçin Kötü, Bitcoin İçin İyi

Vays, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte yarılanmanın Litecoin için tamamıyla ”bearish” olacağını ve sadece Bitcoin için fayda sağlayacağını aktardı. Bitcoin ağında yaşanan yarılanmanın genellikle madencilere kısıtlı miktarı hatırlattığını ve azlık faktörünün bir sanal varlığın değerini arttıran temel faktörlerden olduğun dile getiren Vays, LTC için durumun aynı olmadığını aktardı:

”Litecoin’in durumunda ise, azlık önemli bir faktör değil çünkü Litecoin, Bitcoin ağını temel alan teminatsız bir enflasyona sahip.”

Vays bunun yanı sıra Litecoin’in, Bitcoin’e kıyasla piyasada çok daha fazla rakibinin bulunduğunu ve olası bir yarılanma durumunda madencilerin başka kripto para varlıklarına kaçabileceğini ifade etti. Ünlü analist beklenen Bitcoin yarılanmasının ise Bitcoin fiyatlarını tekrardan tetikleyip, madencilerin ağa yeniden giriş yapmasını sağlayacağına inanmakta.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>