Vitalik Buterin’den Brave’e Övgü

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Hong Kong’ta düzenlenen TOKEN2049 konferansında bir konuşma yaptı. Buterin konuşmasında Ethereum 2.0, Ethereum ekosistemi ve Brave tarayıcısı hakkında konuştu.

Buterin Ethereum 2.0’ı şu sözlerle tanımladı:

Sharding, Proof-of-Stake, sanal makine geliştirme, protokolün verimliliğini artırma gibi aklımızda olan teknik fikirleri bir araya getirme çabası ve esasında yeni nesil bir Blockchain.

Ethereum Ekosistemi

Buterin Ethereum ekosistemindeki iki şeye dikkat çekiyor: “Açık Finans” uygulamaları ve Bravetarayıcısı. Açık finans uygulamalarını üç temel ilkeyle geliştirildiğini belirtiyor: Birlikte çalışabilirlik ve açık kaynak, erişilebilirlik ve finansal kapsama, son olarak finansal şeffaflık. Bu harekete dahil projelere MakerDAOCoinbase WalletKyber Network ve Loopring’i örnek veriyor.

Brave Browser

Buterin’in Ethereum ekosisteminin gelişimine katkıda bulunduğunu belirttiği ikinci madde Brave Browser.

Brave Browser yeni nesil devrimci bir web tarayıcısı. Reklamları ve web site takipçilerini engelleyen Brave kullanıcılara para dağıtıyor. Brave’deki reklamları izleyen kullanıcılar, Ethereum Blockchain’i tabanlı BAT token’larıyla ödüllendiriliyor.

Buterin’in Ethereum ekosistemine büyük ölçekte kullanıcı kazandırdığı için övgüde bulunduğu Brave aynı zamanda Ethereum Blockchain’indeki merkezsiz uygulamalara ulaşmanın en basit ve güvenli yolu. Dolayısıyla Brave’in Ethereum ekosisteminde oynadığı rol her geçen gün artıyor.

Brave Browser’ın Ethereum ekosisteminin, merkezsiz uygulamaların ve bir bütün olarak kripto paranın benimsenmesinde kritik bir rol oynayabileceği görüşüne birçok kripto para hayranı katılıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>